Вчитель - дефектолог Нікітіна Наталя Михайлівна

Лікувально – відновлювальний напрямок роботи з дітьми, які мають порушення зору.

Лікувально – відновлювальний напрямок полягає в розвитку збережених зорових функцій у дітей з порушеннями зору, відновленні їх до норми медичними і педагогічними засобами.
В опосередкованому розвитку зорових функцій провідна роль належить вчителю – дефектологу. З урахуванням індивідуальних особливостей дитини, ступеня і характеру порушення зору, дефектолог навчає дошкільника способам цілеспрямованого сприйняття предметного світу на компенсаторній основі: способами зорової орієнтації у знайомих і нових ситуаціях, в розрізненні ознак та властивостей предметного світу, просторових ознак тощо. Системи вправ, які сприяють активізації зорового сприймання та пізнання навколишньої дійсності, узгоджуються з лікарем – офтальмологом.


Розвиток бінокулярного та стереоскопічного зору здійснюється шляхом стимулювання в дітей зорової уваги на прогулянці, екскурсії, у праці, грі, на заняттях. Засоби стимулювання можуть бути різними: виховання інтересу до різноманітних видів діяльності, підбір наочних посібників, навчання дітей цілісному розгляданню об’єктів та інші. Дітям пропонуються різні види вправ для розвитку гостроти зору, бінокулярного, кольорового зору.
Система лікувально –відновлювальної і корекційно –педагогічної роботи різними фахівцями дошкільного закладу забезпечує найбільш повний розвиток зорових функцій і подальшу їхню стійкість, підвищує пізнавальні можливості дітей, сприяє виробленню компенсації вторинних відхилень у розвитку.